Židovská liberální unie
úterý, 28 únor 2023 10:35

Purim

Vážení a milí přátelé, Židovská liberální unie Vás srdečně zve na oslavu svátku PURIM, která se bude konat v úterý 7. března 2023 od 18 do 21 hod. ve společenském sále ve 3. patře Maiselovy 18, Praha 1. Oslavou svátku PURIM nás provede a drašu prosloví kantorka ŽLU Hannah Maxová. Přečteme si zkrácené a upravené kapitoly z knihy Megilat Ester. Pěvecký sbor ŽLU Rimon během večera přednese několik písní s purimovými náměty. V režii sbormistryně Marty Študentové proběhne také premiéra purimové hry z prostředí harému krále Achašveroše. Bude hezké, když se oslavy zúčastníte v purimových maskách! Následně Vám bude podáváno purimové občerstvení s hamantašen a košer vínem, které pro nás připraví košer Restaurace Šalom ŽO v Praze.

Příspěvek 400 Kč na osobu k úhradě nákladů bude vybírán při vstupu do sálu (děti do 12 let zdarma). Z Vašeho příspěvku bude 300 Kč použito na občerstvení a 100 Kč za zaplacení mimořádné služby ostrahy, která musí být podle pravidel ŽO v Praze přítomna během celé akce od 18 do 21 hod., ač její běžná pracovní doba končí v 18. Naši oslavu svátku Purim nemůžeme začít dříve, protože až do 18 hod. je celé budova radnice rezervována pro dětský Purim ŽO v Praze.

PŘIHLÁŠKY zasílejte do pátku 3. března 2022, 12 hod. na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo SMS na mobil +420739776660, abychom Vám všem mohli včas objednat občerstvení a košer víno. Nezapomeňte si vzít s sebou osobní doklady, abyste byli do budovy ŽO v Praze vpuštěni ostrahou, která bude kontrolovat příchozí podle seznamu osob přihlášených na tuto akci. V případě potíží zavolejte na mobil +420739776660. Těšíme se s Vámi na viděnou! 


PURIM (hebrejsky פּוּרִים = losy) je nejveselejší židovský svátek připomínající vysvobození perských Židů z intrik zlého vezíra Hamana, který je chtěl 13. adaru 3405 (tj. roku 355 př. o. l.) bezpodmínečně a absolutně vyhubit, jak je to zaznamenáno v knize Ester. Název svátku připomíná Hamanovo metání losů, kterými chtěl určit nejvhodnější den pro svůj zamýšlený plán. Mezi sváteční zvyky patří veřejné předčítání knihy Ester, vzájemné se obdarovávání dárky, dary pro potřebné či příspěvky na charitu, uspořádání slavnostní hostiny, popíjení alkoholických nápojů a pořádání purimových karnevalů v maskách a kostýmech.
 
Purim111
 
 

STANOVY ŽLU + PŘIHLÁŠKA | SLOŽENÍ PŘEDSEDAJÍCÍHO ORGÁNUZPRÁVA O STAVU ŽLU | INFO@ZLU.CZ

KDE NÁS NAJDETE: Židovská liberální unie v České republice, Dlouhá 37, Praha 1 | MAPA 
ŽLU je členem World Union for Progressive Judaism.

Napište nám

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Zadejte prosímVaše jméno a příjmení.
Zadejte prosím Vaše telefonní číslo.
Invalid Input
Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu.
Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Zadejte prosím předmět Vaší zprávy.
Napište nám zprávu!
Odeslat