Židovská liberální unie
středa, 26 duben 2023 09:28

Kabalat šabat ve Čkyni

Milí přátelé, srdečně Vás zveme na již 3. ročník akce, k níž se sejdeme v pátek 23. června 2023 v 18 hod. na přivítání šabatu KABALAT ŠABAT v krásné Synagoze ve Čkyni. Tu najdete na adrese: Čkyně 105, 384 81 Čkyně, odkaz: zde Kabalat šabat povede kantorka ŽLU Hannah Maxová. Po bohoslužbě a kiduši v této synagoze se přemístíme na večeři do hospody ve vesnici Nišovice. V nabídce je smažený sýr s hranolky nebo hovězí guláš. Prosíme, nahlašte nám svou volbu, aby paní hostinská mohla připravit správné počty porcí. Komu by menu nevyhovovalo, může si tam donést své vlastní jídlo. Naše kantorka se rozhodla, že pro vegetariány a vegany i další zájemce připraví mísu výborného bulguru. Čepovat se bude dobré pivo, víno či limonáda.

Od sobotního rána plánujeme turistický výlet auty do krásných míst Šumavy, tentokrát k hornímu toku řeky Vydry. Parkování se nám podařilo předem vyjednat v Autokempu Antýgl, který je cca 50 km od Volyně. Z parkoviště se vydáme na procházku kouzelným údolím řeky Vydry, podle Vaší osobní volby a fyzické formy buď ke Klostermannovu mostu (2 km) nebo až k Turnerově chatě (4 km) a zpět na parkoviště. Až se tam všichni sejdeme, odjedeme na společný oběd do Hotelu Rankl v Horní Kvildě (Pokud by bylo neúnosně špatné počasí, navštívíme místo řeky Vydry Synagogu v Hartmanicích a Muzeum Šimona Adlera).

Kdo vydrží až do sobotního podvečera, je srdečně zván na havdalu na dvorečku u chaloupky naší kantorky Hannah Maxové, kde Vás bude čekat malé občerstvení. Jak jsme již vloni upozornili, každý se musí do Čkyně (140 km jižně od Prahy) dopravit sám, nejlépe auty po vzájemné domluvě. Prosíme ty, kteří budou mít volné místo v autě, aby to ohlásili na mobil Franty Fendrycha 739776660, ten jim doporučí další pasažéry, kteří nemají možnost vlastní dopravy. Ubytování je možné v blízké Volyni, v Nišovicích, případně ve Strakonicích. Na rozdíl od prvního ročníku prosíme, aby si každý zařídil své ubytování samostatně.

Doporučujeme Vám tyto možnosti :
1. Restaurace a ubytování Na Nové ve Volyni, tel. 607686646
2. Restaurace a ubytování U Pošů ve Volyni, tel. 723580800
3. Turistická ubytovna v sokolovně ve Volyni
4. nocleh zdarma v sále hospody v Nišovicích, kde budeme v sobotu 23. května na večeři. Tam je možné spaní na vlastní karimatce a ve spacáku, k dispozici toalety, umyvadla a koutek na přípravu snídaně. Pokud někdo z Vás zvolí variantu 3. nebo 4. ,
ohlaste se přímo naší kantorce Hannah Maxové na číslo 603202757, která Vám pomůže s rezervací. Další volné hotely jsou např. ve 12 km vzdálených Strakonicích. K zaplacení večeře v Nišovicích a parkoviště v Antýglu si vezměte s sebou hotové peníze (kartou tam nelze platit)!

Žádáme Vás, abyste svou účast na této akci oznámili nejpozději ve středu 21. června 2023 na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Potřebujeme mít reálnou představu, kolik se nás sejde. S nutnými dotazy volejte na mobilní čísla 603202757 nebo 739776660, případně pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Rezervujte si čas na šabat a víkend s přáteli v nádherném kraji české země - na Šumavě! Těšíme se s Vámi na shledanou!

Představenstvo Židovské liberální unie v ČR

 

 

STANOVY ŽLU + PŘIHLÁŠKA | SLOŽENÍ PŘEDSEDAJÍCÍHO ORGÁNUZPRÁVA O STAVU ŽLU | INFO@ZLU.CZ

KDE NÁS NAJDETE: Židovská liberální unie v České republice, Dlouhá 37, Praha 1 | MAPA 
ŽLU je členem World Union for Progressive Judaism.

Napište nám

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Zadejte prosímVaše jméno a příjmení.
Zadejte prosím Vaše telefonní číslo.
Invalid Input
Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu.
Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Zadejte prosím předmět Vaší zprávy.
Napište nám zprávu!
Odeslat